O MNĚ

Narodil jsem se ve Výšovicích na Prostějovsku a po absolvování Střední zemědělské školy ve Vyškově jsem na Univerzitě Palackého vystudoval Přírodovědeckou fakultu a Fakultu tělesné kultury. Po vysokoškolských studiích jsem už v Olomouci zůstal.

Cenné životní, ale i pracovní zkušenosti jsem získal na dlouhodobějších zahraničních pobytech a stážích, například v USA, v Anglii, Austrálii, či při studiu na Katolické univerzitě v belgické Lovani. Na roční pobyt do Spojených států jsem se s kamarádem vypravil jen pár dní po promoci. Pracoval jsem tam mimo jiné jako uklízeč pokojů, barman, kuchař, číšník, nebo jsem skládal krabice v supermarketu. Hlavním motivem mých cest bylo, že jsem se chtěl zdokonalit v angličtině, ale třeba v kuchyni jsem se s kolegy, což byly povětšinou Mexičané, dorozumíval španělsky. Dodnes si několik peprných nadávek ve španělštině pamatuji.

Od roku 2003 působím jako vysokoškolský učitel na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého, kde přednáším fyziologii. Poslední tři roky pracuji jako náměstek primátora Statutárního města Olomouc. V kompetenci mám kromě koncepce a rozvoje města také životní prostředí.

Ve volném čase nejraději trávím čas se svojí rodinou - s manželkou Renatou a tříletou dcerou Rozárkou. Snažím se také sportovat a kromě cyklistiky a volejbalu si rád zaběhám. Nejčastěji v olomouckých parcích, kam chodím na procházky s naším štěnětem erdelteriéra Montym.

"Naším programem

je selský rozum

a řešení problémů."

KONTAKT

POSLAT DOTAZ

Opište Captcha

Aleš Jakubec

ales.jakubec@olomouc.eu

TOP 09

Újezd 450/40, 118 00 Praha 1

Tel.: 255 790 999