Nová dopravní ústředna

13.9.2018

Zvýšený komfort pro všechny typy dopravy by měla přinést v Olomouci nová dopravní řídicí ústředna. Město již spustilo její testovací provoz.

Nová dopravní ústředna

Zvýšený komfort pro všechny typy dopravy by měla přinést v Olomouci nová dopravní řídicí ústředna. Město již spustilo její testovací provoz. Koordinovaným řízením křižovatek umožní lepší řízení dopravního provozu ve městě. Součástí bude i mobilní aplikace pro předávání informací z městského dopravního centra všem řidičům. 
„Dosavadní ústředna byla pouze dohledová a téměř na hranici své životnosti. Nové centrum bude umět reagovat na aktuální situaci a upravit například světelnou signalizaci podle předem připravených scénářů,“ uvedl náměstek olomouckého primátora Aleš Jakubec(TOP 09). Celkem bude k nové ústředně připojeno všech 42 světelných křižovatek v krajském městě. Dopravní situaci budou sledovat operátoři na velkoplošných obrazovkách. 
Olomouc má vizi, jak zlepšit řízení dopravy. „Systém bude mít vlastní webový portál a mobilní aplikaci, kde lidé získají přehled o aktuální dopravní situaci ve městě, poloze vozidel městské hromadné dopravy (MHD) nebo volných parkovacích plochách s možností navigace,“ poznamenal Jakubec. 
K ostrému spuštění ústředny by mělo dojít za rok. Cena dopravní ústředny byla zhruba 30 miliónů korun. 

Zdroj:Právo

Datum vydání:13.9.2018

,